Minister 43" FHD Google TV (MI43M9LFHGTV)
Brand
Category: TV
SKU: MMG00065
Manufacturer: Minister
Tk 40,957
Tk 52,581
22% OFF
Model: MI43M9LFHGTV ( GOOGLE TV )
Color: Black
Screen Size: 109.22 cm
Resolution: 1920 X 1080
Processor: ARM Cortex-A55*4
CPU Frequency: 1.1 GHz
Operating System: Google TV (Android 11.0)
Graphics: Mali G31 *2
GPU Frequency: 550 M
RAM: 1.5GB
eMMC: 8GB
Viewing Angle: (H:178°,V:178°)
Color: Black
Screen Size: 109.22 cm
Resolution: 1920 X 1080
Processor: ARM Cortex-A55*4
CPU Frequency: 1.1 GHz
Graphics: Mali G31 *2
GPU Frequency: 550 M
RAM: 1.5GB
eMMC: 8GB
Viewing Angle: (H:178°,V:178°)
OSD Language: English, Hindi, Arabic
Color Gamut(NTSC): ≥NTSC 70%
Aspect Ratio: Zoom1/4:3/16:9/Zoom2
Dolby System: Dolby Audio
Voice Function: Hands-free voice control
Channels: 0000-9999
Refresh Rate: 60Hz
ECO Energy Efficiency: Yes
Instant Power-On: Yes, less than 6s
Color: 1.07G Million
Brightness (cd/m2)(typ.): 250nit
Panel: 2 Years
Parts: 3 Years
Replacement: 1 Year
Free Service: 10 Years
Condition Apply: Yes
USB: 2
HDMI: 3
Ac Port: 1
RF: 1
Earphone Out: 1
LAN: 1
Frequency: 1.5 GHz
Operating System: Google Official 5.0(Android 11.0)
Graphics Mali: G52 *2
- 10% Advance Needed for Cash On Delivery (Non-Refundable)